Отборът на Байерн (Мюнхен) победи с 4:2 Вердер (Бремен) в поредния кръг от Бундеслигата. Драмата на "Алианц Арена" бе пълна, след като Никлас Зюле си отбеляза автогол, което направи резултата 2:2, но баварците бързо се съвзеха и достигнаха до шести пореден успех.

Шалке ще се опита да продаде Леон Горецка на Байерн (Мюнхен) още този месец?

Халфът подписа предварителен договор с "баварците"

Резултатът бе открит в 25-ата минута, когато Жером Гондорф бе намерен на чудесна стрелкова позиция от свой съотборник и изпреварвайки вратаря се разписа за 1:0.

Байерн достигна до изравнително попадение чак в 41-ата минута чрез Томас Мюлер, който изпрати топката в долния десен ъгъл със силен шут отблизо.

През втората част Роберт Левандовски направи обрата пълен, извеждайки отбора си до 2:1 с хладнокръвен удар с глава, след който топката влетя под напречната греда и остави стража на Вердер безпомощен.

В 74-ата минута Никлас Зюле си отбеляза злощастен автогол, което отново изравни силите на "Алианц Арена". Футболистът на Байерн направи лошо отиграване с глава, след което коженото кълбо влезе в мрежата за 2:2.

Няколко минути по късно, Лева отново изведе тима си напред, а малко преди края на мача, Хамес Родригес се разписа за 4:2.

След тази победа, Байерн дръпна на върха в класирането с 16 точки пред втория Байер (Леверкузен).