Байерн (Мюнхен) постигна трудна победа с 4:3 над Хофенхайм в мач от осминафиналите за Купата на Германия. Жером Боатенг си вкара автогол в 8-ата минута, но само пет по-късно това стори и капитанът на гостите Бенямин Хюбнер. Томас Мюлер даде аванс на "баварците" в 20-ата минута. В 36-ата минута Левандовски направи резултата 3:1, а в 80-ата минута полякът вкара за 4:1. До края на срещата Мунас Дабур вкара две попадения за крайното 4:3.

Домакините стигнаха до гол в 5-ата минута, който бе отменен заради засада. Три минути след това Хофе поведе.  Коутиньо сбърка при изнасянето на топката и последва атака на гостите, завършила с удар по земя, който Боатенг насочи в мрежата на Нойер при опита си да избие кълбото.

Бразилецът изкупи грешката си в 13-ата минута. Той изведе Алфонсо Дейвис отляво. Канадецът центрира в наказателното поле. Бенямин Хюбнер опита да изпревари Томас Мюлер, но прати топката в собствената си врата.

В 20-ата минута Байерн поведе. Мюлер получи пас от Алаба, пребори Хюбнер и вкара за 2:1. В последвалите няколко минути баварците пропуснаха три 100-процентови положения.

Снимка 465323

Източник: Twitter

Третият гол в мрежата на Хофе падна в 36-ата минута. Точен бе Левандовски, а преди това Мюлер спечели единоборство с Хюбнер.

Второто полувреме започна с атаки и към двете врати. В 70-ата минута Нойер едва спаси коварен удар на Стивън Цубер, а две по-късно Хюбнер опъна мрежата, но попадението не беше зачетено заради игра с ръка на защитника.

В 80-ата минута Левандовски направи резултата 4:1. Полякът се разписа с глава след центриране на Кимих. Само две след това Мунас Дабур реализира втори гол за Хофенхайм.

В продължението на мача Дабур направи резултата 4:3. Израелецът се разписа, след като топката срещна гредата при опит да изчистване на Павар. и направи Нойер безпомощен.