Байерн (Мюнхен) победи с 3:1 като гост на Гройтер (Фюрт) в двубой от 6-ия кръг на немската Бундеслига.

Баварците играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко. Причина за това е, че Бенжамен Павар получи директен червен картон в 48-ата минута, но и това не попречи на Байерн да победи с голове на Томас Мюлер (10'), Йошуа Кимих (31') и автогол на Себастиан Гризбек (68'). Почетното попадение за домакините реализира Седрик Итен (88').

Баварците са на върха на класирането в първенството с актив от 16 точки. Гройтер е последен със само една спечелена точка от шест мача.

В следващия кръг футболистите на треньора Юлиан Нагелсман посрещат у дома Айнтрахт, като преди това им предстои домакинство на Динамо (Киев) в Шампионската лига.