Байерн (Мюнхен) се наложи над Айнтрахт (Франкфурт) с 1:0 в двубой от 24-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Дойче Банк Парк". Преди първия съдийски сигнал беше отправен призив за спиране на военните действия в Украйна.

Снимка 565111

Баварците тотално доминираха през първото полувреме, но така и не съумяха да използват предимството си (10:3 удара и 64% притежание на топката). Големият проблем за гостите през първите 45 минути беше тяхната точност - те имаха цели шест неточни стрелби.

Логичното все пак се случи двайсетина минути преди края на редовното време, когато влезлият малко преди това като резерва Лерой Сане откри резултата след хубав пас на Кимих.

Снимка 565112

До края гостите контролираха случващото се на терена и изковаха заслужен успех. Така завършилият мача с цели 23 изстрела Байерн събра 58 точки на върха и отново дръпна с девет на Борусия (Дортмунд).