След като записа девет поредни победи под ръководството на Юп Хайнкес, тази вечер Байерн (Мюнхен) претърпя първото си поражение. Баварците паднаха жертва на Борусия (М'Гладбах), завършвайки при резултат 1:2 като гост.

Байерн (Мюнхен) загуби Тиаго Алкантара поне до края на годината

Тиаго Алкантара аут от терените поне до края на годината

Халфът получи контузия в мача с Андерлехт

Това обаче далеч не бе единственият проблем. Още двама футболисти на Байерн се присъединиха към вече пълния лазарет. Става въпрос за Хуан Бернат и Хамес Родригес. Извън групата вече са Мануел Нойер, Франк Рибери, Томас Мюлер, Тиаго Алкантара, Дейвид Алаба, Рафиня и Ариен Робен, които също са контузени.

Това бе и причината в Бундеслигата да дебютират Марко Фрийдъл и Куаси Окере Врийт.

Домакините поведоха в 39-ата минута от дузпа, която бе реализирана от Торган Азар, а само 5 минути по-късно дойде и второто попадение за Борусия. Матиас Гинтер бе точен за 2:0.

Байерн успя да върне един гол чак в 74-ата минута, когато Артуро Видал върна надеждата в своя отбор. До второ попадение обаче, не се стигна.