Байерн (Мюнхен) победи с 3:0 като гост Айнтрахт (Франкфурт) в най-интересния мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Два гола за "баварците" вкара Франк Рибери, а едно добави Рафиня.

С успеха германският колос излезе еднолично на второ място във временното класиране с 36 точки. Лидерът Борусия (Дортмунд) имат шест повече. "Орлите" са 5-и с 27 пункта.

Айнтрахт започна по-добре срещата, като в 8-ата минута домакините имаха две добри възможности за гол чрез Дани да Коща и Алер. Две минути по-късно и Йович се отчете с пропуск.

Бенжамен Павар каза "да" на Байерн

Футболистът ще премине на "Алианц Арена"

В 13-ата минута Трап спаси удари с глава на Левандовски. Постепенно Байерн наложи превъзходството си и в 35-ата минута стигна до гол. "Баварците" организираха отлична контраатака, която Франк Рибери завърши с попадение.

До края на полувремето гостите удариха и греда чрез Томас Мюлер в 44-ата минута.

Байерн пропусна да стигне до втори гол в 52-ата минута, когато Рибери отне топката и подаде към Левандовски, но той не овладя добре и пропусна момента за изстрел.

Последваха силни моменти за "орлите", а най-близо до изравняването беше Да Коща в 61-вата след корнер.

Снимка 396957

Източник: Twitter

В 68-ата минута мюнхенци настояваха да получат дузпа, след като лявата ръка на Фалет спря подаване на Тиаго Алкантара в наказателното поле. В 77-ата минута Алер пропусна да се разпише от отлична позиция.

В 79-ата минута Рибери вкара второто си попадение в срещата за 0:2.

Крайният резултат оформи Рафиня. Бразилецът опита центриране към Левандовски, което обаче влетя във вратата на Трап.