Германският шампион Байерн (Мюнхен) постигна трета поредна победа в германската Бундеслига след убедителното 5:3 срещу Аугсбург. По този начин баварците дръпнаха с три точки на Борусия (Дортмунд) преди дербито на Рур срещу Шалке 04, което е малко по-късно тази вечер.

Мергим Бериша изненадващ изведе гостите напред с гол в третата минута, но това само ядоса баварците и до полувремето те отговориха с четири безответни гола в мрежата на съперника. Всичко започна в 15-ата минута с гол на Жоао Кансело, след което продължи с две попадения от Бенжамен Павар в 19-ата и 35-ата минута, а Лерой Сане на практика подпечата победата в 45-ата минута.

РБ Лайпциг победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:0 в мач от Бундеслигата

РБ Лайпциг удари Борусия (Мьонхенгладбах), Айнтрахт и Щутгарт не се победиха

Лайпциг е трети в класирането

Когато вече всичко беше ясно, Бериша вкара втори гол за гостите в 60-ата минута, а Алфонсо Дейвис подпечата победата с петия гол на Байерн в 74-ата минута на мача. В крайна сметка Кардона отбеляза и трети гол на Аугсбург в добавеното време и оформи крайното 5:3.

Байерн Мюнхен - Аугсбург с 5:3

0:1 Мергим Бериша - 2'

1:1 Жоао Кансело - 14'

2:1 Бенжамен Павар - 18'

3:1 Бенжамен Павар - 35'

4:1 Лерой Сане - 44'

4:2 Мергим Бериша - 58'

5:2 Алфонсо Дейвис - 74'