Крилото на Байерн (Мюнхен) Ариен Робен подписа нов договор. 32-годишният холандец, чийто контракт изтичаше през юни, се обвърза с баварците до лятото на 2018 г.

Робен спечели всички възможни трофеи с Байерн, откакто беше привлечен за 25 милиона евро от "Реал" (Мадрид) през 2009 г. До момента той е отбелязал 121 гола в 232 мача за германския шампион.

Хьонес категоричен: Робен няма да ходи никъде!

"Ариен остава!"

"Ариен е един от най-добрите играчи в света на своята позиция. Той е в Мюнхен от почти осем години и се превърна в ключова част от нашия клуб", заяви изпълнителният директор на Байерн Карл-Хайнц Румениге след удължаването на договора.

Ариен Робен беше част от спечелването на пет титли в Бундеслигата и общо 15 трофея в предишните си седем сезона на "Алианц арена".

През 2013 г. той беше избран за играч на мача във финала на Шампионската лига срещу Борусия (Дортмунд), след като вкара победния гол за 2:1 в 89-ата минута и сложи край на дългото чакане в Мюнхен за пета европейска титла.

В последните три сезона холандецът постоянно е измъчван от контузии, но продължава да играе на много високо ниво, когато е здрав. Този сезон той има пет гола в десет мача от Бундеслигата и общо шест в 14-те си двубоя във всички турнири.

По-рано през сезона Байерн удължи договорите на Роберт Левандовски до лятото на 2021 г. и на Франк Рибери до края на следващия сезон.