Христо Николов и неговият отбор Стяуа Турабо загубиха последния си мач от редовния сезон в румънското първенство от Клуж-Напока с 59-70. По този начин тимът завърши на четвърто място в класирането на редовния сезон и в четвъртфиналите ще срещне петия БК Муреш, пише bgbasket.com. Първият мач между двата отбора е на 13-и април, а домакин ще бъде Стяуа.

Тимът на Клуж-Напока започна вчерашния мач изключително силно и след първата  четвърт вече водеше с цели 13 точки – 25-12. До почивката разликата стана 16 точки, а през третата част – цели 24. Така тимът предреши срещата и въпреки че Стяуа спечели последната десетка с 25-12, това нямаше как да промени изхода от мача.

Николов бе в игра за тима си 14 минути, но през тях не успя да се разпише и завърши с 3 борби. Най-резултатен в тима му бе Богдан Попеску, който вкара 17 точки. За победителите пък Киндал Дюкс записа 23 точки, а Зоран Кръстанович добави 17 и 10 борби.