Сигма Монтегранаро победи Канту със 77:71 точки и вече дели 4-6-то място в италианската баскетболна лига. Монтегранаро има 11 победи и 7 загуби, а лидер е Монтепаски Сиена без загубена среща от 18 изиграни кръга.

Деян Иванов игра 18 минути за домакините и завърши с 2 точки и 4 борби, предава bulgarianbasket.com. Братът на Деян - Калоян Иванов игра близо 27 минути и завърши със 6 точки и 2 борби, а тимът му Сузуки Манреса спечели със 78:74 над Аликанте. Това бе 10-та победа за Манреса от общо 22 срещи.

Националът Филип Виденов бе най-резултатен за Цървена звезда в голямото дерби срещу Партизан от поредния кръг на Адриатическата лига. Той отбеляза 15 точки само за 17 минути игра като бе точен на три пъти от зоната за три точки, а освен това хвана 3 борби и подаде 1 асистенция. Този негов актив обаче не помогна на тима му да се пребори със съперника и допусна загуба със 74:84. Това бе 12-та загуба за Цървена звезда в регионалния турнир, което им отрежда девето място в класирането. Шансовете им да попаднат в плейофите обаче са все по-минимални.

Баскетболистка номер едно на България Жаклин Златанова завърши с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 11 борби за 38 минути игра при победата на Гран Канария над Паласио де Ибиса със 61:58. Евелина Гунева и нейният Реал Каное записаха победа в най-добрия испански шампионат. Те победиха силния тим на Сарагоса със 77:71, а Гунева игра 30 минути и завърши с 8 точки и 5 борби.

Веселка Тодорова игра 20 минути игра и отбеляза 8 точки, но нейният Екстругаса загуби с точка 60:61 от Бургос в мач от испанската втора дивизия. Христина Иванова бе на терена 14 минути и завърши с 6 точки и 5 борби, но нейния тим Арос загуби като домакин на Пио с 51:73.

Екатерина Димитрова започна като титуляр и игра 26 минути, за които отбеляза 2 точки и овладя 4 борби при загубата на нейният Баскет Ланд при гостуването на Мондевил със 61:74. Даниела Георгиева отново бе най-добра за Мерчеде Алгеро при успеха им над Реджо Емилия със 78:72. Георгиева отбеляза 37 точки и бе в основата на успеха на своя тим.

Димана Макариева с Рома Помеция отстъпи при гостуването си на Алкамо с 55:58, а националката се отчете с с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 17 борби като игра без смяна. Лиляна Илиева и нейният Фирензе загубиха като гости на Рагуза със 71:73. Българката игра 33 минути и за това време вкара 12 точки и овладя 2 борби.

Тимът на Роксана Йорданова - Орвието загуби при гостуването си на Калабра Ренде с 43:54, а българката започна като титуляр и за 18 минути отбеляза 4 точки и овладя 3 борби. Отборът на Йорданова се намира на пето място с актив от 12 победи и 8 загуби.