Арис с българския национал Александър Везенков се класира за полуфиналите на гръцкото баскетболно първенство. Отборът от Солун спечели домакинския си мач срещу АЕК (Атина) със 79:68 и приключи четвъртфиналната серия с 2:1 победи.

Най-резултатен за победители беше именно Везенков, който отбеляза 15 точки. Той вкара шест от 11-те си стрелби от игра, включително две тройки от четири опита. Крилото на Арис добави пет борби и три откраднати топки. 19-годишният българин започна в титулярната петица и престоя на терена 29:41 минути.

С двуцифрен точков актив в състава на победителите завършиха още Ламаркъс Рийд (13), Мухамед Пашалич (12) и Спирос Муртос (12), а Тори Томас се отличи с десет асистенции.

Двубоят беше прекъснат за около 40 минути в началото на третата част заради хвърлени предмети от трибуните към пейката на домакините.

В полуфиналите Арис ще се изправи срещу победителя от четвъртфиналния сблъсък между Короивос и шампиона от редовния сезон Олимпиакос. В другия полуфинал ще играят Панатинайкос и ПАОК.