Българските баскетболисти започнаха с изключително важна победа срещу Португалия предварителните световни квалификации. В мач игран в Синеш, Везенков и компания се наложиха с 82-71 и направиха решителна крачка за класирането си за същинските квалификации.

Везенков: Мислим само за победата над Португалия

Александър Везенков: Ако не победим Португалия, ще бъде голям провал

"Добре съм, но не съм тренирал"

Българите показаха стрелба ниво НБА от зоната за три точки. Те поразиха коша отдалече цели 15 пъти и така разкъсаха защитата на своите съперници. На почивката резултатът беше 51-26 и на практика мачът беше решен.

В последната четвърт българите загубиха пътя към коша на съперника и допуснаха разликата да бъде намалена. Португалците вкараха само шест тройки в мача.

Дой Бост завърши с 23 точки, 15 от които от тройки. Брадатият Чавдар Костов записа 18 точки, а Александър Везенков 13 точки. Везенков игра отлично под коша и спечели 13 борби.

Втората среща е в събота от 18:00 часа в Арена Ботевград срещу Беларус.