Васил Евтимов изигра един от най-добрите си мачове с отбора на Валядолид и допринесе за третата им победа за сезона в испанската баскетболна елитна лига.

В един много интригуващ мач Валядолид победиха Гран Канария с 89:88 точки, а Евтимов записа 15 точки и 7 борби. Той влезе като резерва и игра 22 минути.

Друг българин в лигата, младият талант Божидар Аврамов с отбора си Памеса Валенсия претърпя загуба като гост на Фуенлабрада със 64:69 точки. Аврамов бе включен в групата, но не игра в срещата.

Деян Иванов вкара кош и фаул в края на мача и донесе победата на своя отбор Сплит над Юнион Олимпия със 75:74 точки в поредния кръг от Адриатическата лига.

Сплит губеше със 72:74, когато Деян вкара под коша и бе фаулиран. Българинът вкара хладнокръвно и наказателната линия, с който изведе хърватите с точка напред.

Иванов игра 30 минути и отбеляза 15 точки, записа и 2 асистенции, с което бе един от най-полезните в отбора си.

В следващия кръг като гост на най-слабият отбор в групата Широки брег, Деян Иванов и Сплит ще имат възможност да постигнат нова победа. До този момент Широки брег има само един единствен успех.