Българинът с френския паспорт Васил Евтимов претърпя поражение при дебюта си за Валядолид, който загуби при гостуването на Бруеса със 71:75 точки.

Евтимов бе резерва, игра 15 минути, за които отбеляза 5 точки и овладя 8 борби. Валядолид
е на предпоследно 17-то място след тази 16-та загуба от 22 изиграни мача.

Калоян Иванов игра 8 минути и завърши с 4 точки и 2 борби при успеха на Менорка като гост на Етоса Аликанте с 85:79 точки в мач от поредния кръг на испанското първенство. Тимът на Иванов обаче остава на дъното във временното класиране в шампионата с едва 6 победи и 16 поражения.

Баскетболист номер 1 на България за 2006 година Филип Виденов продължава да бъде тормозен от здравословни проблеми и не игра при загубата на Каха Сан Фернандо като гост на Мурсия с 81:89 точки. Отборът от Севиля се смъкна на 9-то място в подреждането в Испания.

Деян Иванов, който играе за дублиращия състав на Каха Сан Фернандо - Калат, направи силен мач за своя тим при загубата като гост от Лагуна Канариас със 77:84 точки в мач от 24-ия кръг на втора испански лига. Българинът бе титуляр, игра 30 минути и завърши с 20 точки, 9 борби и 1 асистенция. В класирането Калат е на 13-то място с актив от 10 победи и 14 загуби.