Националният отбор на Турция  надигра убедително състава на Полша с 87:69 в мач от група "D" на Европейското първенство по баскетбол. Двубоят се игра в зала "Стулеция" във Вроцлав. Така с три поредни успеха тимът, воден от Богдан Таневич зае първото място в нашата група с пълен актив от точки.

Поляците пък имат 2 победи и една загуба. Това бе последният мач за двата тима в групата.

Йомер Асик бе най-резултатен за победителите с 22 точки, Ерсан Илясова отбеляза 18.

За домакините Марчин Гортат се отчете с 21 точки, а Лампе добави 14.

Отборът на Турция доминираше на терена през целия мач и не допусна домакините да покажат резултатност в стрелбата от сресно и далечно разстояние. На полувремето момчетата на Таневич имаха аванс от 11 точки за 45:34.

След почивката поляците стопиха пасива до 6 точки за 50:56 след кошове на Лампе, но така и не стигнаха до желания обрат.

В последната част турците продължиха да увеличават преднината си и логично стигнаха до победата.