Европейският номер едно Реал (Мадрид) отстъпи пред руския ЦСКА (Москва) в сблъсъците от Топ 16 на Евролигата. Московският състав се наложи при домакинството си на действащия шампион в надпреварата с 95:81, в среща от група „F" на втората фаза от състезанието.

Нандо Де Коло бе над всички в тази среща и се отличи с 28 точки и 7 асистенции, а Милош Теодосич приключи с 23 точки и 7 асистенции.

Кей Си Ръвърс вкара 23 точки за „Кралския клуб", а Густаво Айон добави 14 точки и 10 асистенции.

Първата четвърт на двубоя премина равностойно, като след десет минути игра руснаците водеха с две точки - 22:20, като през втората четвърт „армейците" не изпуснаха аванса си, а в самия край на първото полувреме дори увеличиха разликата в своя полза до девет точки - 50:41 след отлични изяви на Теодосич и Де Коло.

Баскетболистите на ЦСКА доминираха в началото на третия период и това им позволи да се откъснат с двуцифрен аванс, но в последните две минути играчите на Реал (Мадрид) се активизираха и няколко добри защити позволиха на испанците отново да се доближат до съперника си - 64:71.

Руският гранд нанесе своя удар в първите пет минути на заключителната четвърт, след като Де Коло и Теодосич нанизаха нови стрелби от далечно разстояние, а разликата скочи до 15 точки - 85:70. Това пречупи играчите на Реал (Мадрид), които загубиха всякаква мотивация и просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 95:81 в полза на ЦСКА (Москва).