Московският ЦСКА победи като гост полския Проком с 88:69 (13:16, 32:16, 24:18, 19:19) като гост на старта на Евролигата. През този сезон се отбелязва 50-годишнината на европейските баскетболни турнири.

С успеха си руският тим потвърди статута си на фаворит в Група "А", където са още Унион Олимпия (Словения), Олимпиакос (Гърция), Виртус (Болоня, Италия), Тау Керамика (Испания), Монтепаски (Сиена, Италия) и Жалгирис (Литва). Домакините от Сопот показаха, че може да се превърнат в една от изненадите на турнира.

Словенецът Матяз Смодиш вкара 14 от 18-те си точки през второто полувреме, а гръцкият гард Никос Зисис добави още 15 за московчани. Най-резултатен за Проком бе сръбското крило Милан Гурович, който отбеляза 25 точки. Шест точки за поляците забоде белгийският център Томас ван ден Шпигел, който до този сезон играеше в ЦСКА (Москва).

Джей Ар Холдън (ЦСКА) бе баскетболиста, който вкара първите точки в тазгодишния сезон на Евролигата, след като играчите на Проком пропуснаха 3 поредни стрелби. Домакините поведоха с 16:9, но Зисис вкара 10 безответни точки и изведе "червеноармейците" напред. След това и Шишкаускас записа подобна серия и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 45:32 за московчани. ЦСКА запази преднината си след 30 минути игра - 69:50, за да се поздрави с победата в края.