ЦСКА (Москва) се класира за четвърти пореден път за полуфинал в Евролигата по баскетбол, след като победи за втори път турския Ефес Пилсен, този път с 75:71 в реванш от четвъртфиналите в турнира.

Московският тим, воден от американеца Траян Лангдън излезе на площадката решен да сложи край на борбата в сблъсъка. На почивката "армейците" водеха едва с 3 точки - 40:37, но благодарение на по-добрата си игра в края на срещата стигна до успеха с 75:71. Първият мач в Русия завърши 66:57 за ЦСКА.

Европейският шампион от 2003 година Барселона доминираше почти през цялото време, но не издържа на щурма на Реал (Мадрид) в последната четвъртина на мача и загуби с 78:84. Отличи се дуото на столичани Хамълтън-Ервел, завършило с общо 42 точки. След успеха на Барса в първата среща с 72:58 предстои трети мач в спортния дворец Палау Блауграна в Каталуния.

Тау Серамика постигна победа пред своята публика във Витория срещу гръцкия Панатинайкос и изравни резултата в серията. Аржентинецът Луис Скола отбелязал 20 точки, Травис Хансен с 21 и Тиаго Сплитер с 17 бяха в основата на успеха с 85:79. Първият двубой завърши 84:72 за гръцкия тим, който отново ще е домакин в третата среща.

Още един гръцки отбор има шанс да достигне до финалната четворка. Това е Олимпиакос, който успя да надделее над европейския първенец Макаби. Тимът от Атина поведе още от самото начало на мача и успя да запази предината си чак до последния съдийски сигнал за крайното 76:70. В първата среща Макаби победи с 87:78.