Еврошампионът ЦСКА (Москва) победи сръбския първенец Партизан (Белград) с 56-47 в първия сблъсък между двата тима от четвъртфиналните плейофи на Евролигата. Двубоят се игра в руската столица, като тимът на Еторе Месина регистрира рекорд по най-малко допуснати точки в един мач от надпреварата. Сърбите пък записаха антирекорд, като отбелязаха едва 3 точки в първата четвърт, която приключи 13-3 и по този начин се превърнаха в първия отбор в Евролигата реализирал най-малко точки за 10 минути игра. 56-те точки на ЦСКА пък са най-малко в историята на турнира, отбелязвани от отбор, който се състезава в елиминациите.

Също така общият сбор от точките на двата тима, който е едва 103, влиза в историята, като най-слаборезултатния мач в плейофите на Евролигата от създаването на турнира през 2000 година.

Еразъм Лорбек бе най-резултатен за ЦСКА (Москва) с 16 точки, а Виктор Хряпа завърши с 8 точки, 10 борби, 4 асистенции и 2 чадъра за успеха на тима на Еторе Месина.

Урош Трипкович бе най-резултатен за Партизан с 12 точки, а Ян Весели завърши със 7 при поражението на Партизан.