Отборът на ЦСКА допусна загуба и във втори мач си от турнира по баскетбол за мъже в Бормио. Срещу елитния турския Фенербахче "армейците" показаха добра игра, но в крайна сметка претърпяха неуспех с 68:85.

Първата четвърт бе напълно равностойна и завърши със само две точки пасив за българите при резултат 17:19 след силна игра на Митко Мираковски и на водещия реализатор на тима Грегор Белина.

Съдиите на мача обаче бяха изключително педантични спрямо "червените" и още в първите десет минути играчите от основната петица натрупаха по 2-3 лични нарушения. Това принуди треньора Горан Кръстевски да започне ротация в състава още от втората четвъртина. Това оказа негативно влияние върху играта на "червените"  и те загубиха втората част с 14:26.

Така полувремето дойде при резултат 31:45, като реферите бяха отсъдили 23 нарушения във вреда на ЦСКА, срещу само три срещу Фенербахче. Това най-силно се отрази в третата част, когато българите започнаха да играят по-меко в защита и класният състав на Фенербахче се възползва максимално от създалата се ситуация, спечелвайки частта 23:9.

В последната четвърт ЦСКА показа силен характер и разби Фенербахче с 28:17, като много силно се представи Иван Джерман.

"Много съм доволен от всички момчета, раздадоха се докрай. С всеки мач показваме по-добра и по-добра игра и се надявам, че до средата на месец октомври отборът ще влезе във върхова спортна форма. Няма да отлича никого поотделно, тъй като всички играха като един отбор и се подкрепяха помежду си", заяви наставникът на "армейците" Кръстевски.

В първия ден от турнира "червените" баскетболисти загубиха с резултат 43:67 от друг турски тим Алпела, наследник на шампиона на Турция за сезон 2005/2006 Юлкер. Тази вечер са последните срещи от надпреварата в Бормио. ЦСКА ще се изправи срещу италианския Монтепаски.