Филип Виденов и Текелспор спечелиха третия мач от серията от плейофите на турското първенство като домакин срещу Бешикташ с 94:87 точки.

След загуби в първите два мача Текелспор стигна до успеха в третия и намали на 2:1 в серията срещу своя съперник.

Виденов и неговите съотборници започнаха страхотно и водеха с 11:1 след шест минути, а след тройка на българина аванса им набъбна на 24:7 след 7:40 минути в първата част.

В тези първи минути Виденов бе неудържим и вкара 16 точки за 30:13. Втората част започна с кош на Виденов, след което той бе заменен.

На почивката Текелспор водеше с 56:37 точки.

През втората част Бешикташ, подкрепяни от своите фенове, се опитаха да се върнат в мача, но домакините продължиха добрата си игра и не позоволиха преднината им да бъде застрашена.

След 77:57 точки след 30 минути в последната част гостите се хвърлиха на шурм, но успяха да намалят пасива си само до 7 точки при крайния резултат.

Филип Виденов завърши мача с 26 точки (5 тройки) и 7 борби.

Бешикташ води в четвъртфиналната серия с 2:1 победи, а Текелспор е домакин в четвъртия мач във вторник.