Отборът на Спартак (Московски регион) спечели втория си голям трофей в своята история, след като победи Валенсия (Испания) със 76:62 точки на финала на женската Евролига по
баскетбол за жени.

Спартак игра пред 4700 свои фенове и стигна до успеха след триумфа си в Еврокупата на ФИБА през миналата година.

Американките Диана Тораси и Тина Томпсън бяха в основата на успеха за домакините, които водеха с 38:26 на полувремето.

Валенсия не успя да се противопостави на защитата на тима на Спартак и направиха едва 9 успешни коша от 28 опита. За испанките проблема дойде и от трите лични нарушения в първите две части на американката Делиша Милтън-Джоунс, реализатор номер
едно в Евролигата този сезон.

Отборът на Валенсия се съвзе през втората част и записа серия от 16:5 в първите седем минути на третата четвърт, а след това намали пасива си до 1 точка - 42:43.

Спартак обаче върна серия от 11-2 и поведе с 54:44 след 30 минути игра.

В последните 5 минути Валенсия се хвърли на щурм, но не успя да стопи пасива си до повече от 6 точки - 56:50. Милтън завърши с 21 точки и 11 борби за испанките, а за
Спартак Тина Томпсън, която бе избрана за най-полезен играч на финалната четворка, се отчете с 24 точки и 8 борби.

Третото място беше спечелено от Самара, който се наложи с 68:59 над френския Бурж.