Българският национал Александър Везенков изигра силен мач за Олимпиакос при загубата с 84:77 от Фенербахче в Истанбул. Срещата бе от 16-ия кръг на Евролигата.

Везенков реализира пет тройки от седем опита и добави към статистиката си 4 борби и 2 асистенции за 21:23 минути като резерва. Той завърши със 17 точки.

Най-резултатен за Фенербахче беше Ян Весели със 17 точки. Нандо де Коло добави 10 точки, 8 борби и 5 асистенции.

Ливио Жан-Шарл вкара 12 за Олимпиакос, а с по 11 останаха Арън Харисън и Василис Спанулис.

В друг мач от кръга Жалгирис постигна драматична победа със сирената срещу Байерн. Литовците се наложиха у дома със 74:73.

Мариус Григонис отбеляза победния кош 0.6 секунди преди сирената, а домакините записаха четвърти пореден успех. Григонис завърши мача с 22 точки, а Артурас Милакнис добави 11 за Жалгирис, който е на осмо място в подреждането с баланс 9-7. Джейлън Рейнолдс се отличи за Байерн със 17 точки и 7 борби, а германският тим има 10 победи в 16 мача и заема четвъртата позиция.