Тимът на Олимпиакос претърпя поражение от Партизан със 75:90 (22:27, 12:21, 18:12, 23:30 като гост в сръбската столица Белград в двубой от 30-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Така българинът Александър Везенков и съотборниците му прекъснаха серията си от три поредни победи. Олимпиакос, който в Белград игра без болния си старши треньор Йоргос Барцокас, обаче вече си бе осигурил място в плейофите на турнира и остава начело във временното класиране с 21 победи и 9 загуби.

Партизан записа втори пореден и общо 17-и успех от 30 срещи до момента и заема седмата позиция с еднакъв актив с шестия Макаби Тел Авив.

Александър Везенков реализира 6 точки, 5 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки за 30 минути на терена.

Домакините от Партизан държаха инициативата през целия мач, като на почивката гостите от Гърция изоставаха с 34:48, а преди последната част с 52:60 и не успяха да стигнат до обрат.

Джеймс Нънали бе най-резултатен за победата на сръбския отбор с 19 точки, 4 борби и 5 асистенции.

За гостите Шакил МакКисик завърши с 21 точки.

В следващия кръг на Евролигата тимът на Олимпиакос ще приеме френския АСВЕЛ Вильорбан на 29 март, а преди това, на 26 март ще бъде домакин на ПАОК в гръцкото баскетболно първенство.