Баскетболистките на Рилски спортист започнаха с победа 2010 година в шампионата на А гррупа, жени. В мач от XI кръг на Държавното първенство самоковският клуб срази като гост Черно море Одесос във Варна с категоричното 85:61.

Мачът започна равностойно и след 10 минути игра домакините водеха само с 2 точки - 17:15. До голяма степен крайният изход на двубоя бе решен във втората четвърт. Самоковки вкара 30 точки, срещу само 8 за Черно море.

Предимството в играта за гостенките се запази и в началните минути на второто полувреме, а накрая мачът се доиграваше. Еми Ушагелова изигра много силен мач за победителките с 20 точки и 8 борби. За домакините Антония Янкова вкара 19 точки и 9 овладя 9 отскочили топки.