Първата си победа в евротурнирите постигна отборът на Рилски спортист. Баскетболистите на Росен Барчовски надделяха след здрава битка при домакинството си на словашкия шампион Комарно, побеждавайки с 83:82 у дома в "Арена Самоков". Така Рилецо сложи край на лошата серия от две поражения в първите си два мача от турнира за Купата на ФИБА Европа.

Българският тим вече има 1 успех и 2 поражения след три изиграни мача, докато словаците остават на дъното на групата с баланс от 0-3.

Веселин Веселинов изигра най-силния си мач откакто подписа с Рилски, завършвайки с 23 точки, 7 борби, 5 асистенции и 2 отнети топки. Капитанът Йордан Бозов също бе на отлично ниво с 15 точки, 5 асистенции и 4 борби, като именно той отбеляза победните две точки, след като не трепна при двата си изстрела от наказателната линия 17 секунди преди финалната сирена.

Двата тима изиграха изключително равностойно първо полувреме, като словаците имаха лек превес след 10 минути баскетбол, когато водеха с 16:19, но през втората част нещата се обърнаха и Рилски изравни за 39:39 на почивката.

През третата част българите бяха в ролята на догонващи в резултата, като най-голямата преднина в полза на гостите достигна осем точки. Две минути и половина преди края на тази четвърт резултатът отново бе равен - 57:57, но Комарно напрви силен финален щурм, след който поведе с 59:65.

Водени от отличните днес Веселинов и Бозов, баскетболистите на Рилски дадоха всичко от себе си във финалните 10 минути и заслужено щастието им се усмихна в самия край. Минута преди финалната сирена те губеха със 79:82, но първо Франк Търнър вкара за 81:82, а след като Юмипиг опропасти нападението на своя тим, Бозов наниза два наказателни удара за 83:82. При оставащи 17 секунди Комарно имаше шанс да спечели, но нова лошо организирана от Юмипиг атака сложи край на надеждите им и победата бе за самоковци.

Именно Айзия Юмипиг бе най-резултатен за гостите с 20 точки, докато Роман Видо и Бърнард Томпсън добавиха съответно 18 и 14 точки.