Рилски спортист спечели втора победа срещу хегемона в българския баскетбол Лукойл Академик и е на крачка от финал срещу Берое. Рилецо измъкна труден успех с 90-86 в собствената си зала Арена Самоков. Отново там в събота, 13-ти май самоковци могат да детронират несменяемите шампиони на България.

Ентусиазмът на Рилецо срещу опита на Лукойл Академик

Днес е третият мач от плейофната серия

Еван Бройнсма беше над всички в мача. Американецът вкара 28 точки и взе 13 борби. Той направи и една глупост в края на първото полувреме, благодарение на която разликата в полза на домакините падна на две точки 49-47.

Неостаряващият Йордан Бозов също завърши с 28 точки. Той порази коша на съперника 10 пъти от 13 опита. Дарин Иванов записа 13 точки, а ДиДжей Шелтън 10 точки.

Снимка 293487

Мачът премина през почти непрестанното водачество в резултата на домакините. В началото и края на третата четвърт "студентите" от Правец успяваха да поведат за кратко. Последната част започна при 67-62 за Рилецо. През първите пет минути и двата отбора бяха много изнервени и отбелязаха общо само един кош. Особено се отличи Дани Гибсън, на когото беше възложено да върне Лукойл Академик в мача. Той на четири пъти сбърка. В края решителни кошове на Йордан Бозов съхраниха разликата.

Тони Дечев в определени периоди заигра с изцяло българска петорка, нещо изглеждащо немислимо за българското първенство. Трима играчи на неговия отбор завършиха с по 14 точки: Димитър Димитров, Христо Захариев и Дани Гибсън. Американецът вкара общо 6 пъти от 18 опита. Стив Зак остана с 12 точки.