Реал (Мадрид) записа впечатляващ успех над Цървена звезда с 98:71. Това бе първи успех на "кралския клуб" в Евролигата за сезона.

Домакините решиха всичко още през първото полувреме, което приключи при резултат 56:20, а американецът Джейси Керъл вкара 12 точки още в първата четвърт. Именно Керъл бе и най-резултатен от всички, завършвайки с 19 точки. 16 добави мексиканският център Густаво Айон, а за сърбите с 15 завърши германецът Майк Цирбес.

В друг мач от програмата в четвъртък Макаби Тел Авив претърпя изненадваща загуба у дома от друг испански тим - Уникаха Малага.

Уникаха се наложи с 93:82, а Миндаускас Кузминскас вкара 23 точки за победителите. Победата бе втора за Уникаха след успеха над Брозе Баскет в предишния кръг и с него испанците поведоха в класирането в група "D". За Макаби, който допусна второ поражение, Тайлър Рочести вкара 18 точки.

В Мюнхен отборът на Байерн записа първа победа, след като победи московския Химки с 69:60. Цели четирима играчи на баварците вкараха поне по 10 точки, а най-резултатен бе Неманя Джедович с 16 точки. Толкова за Химки вкара и Алексей Швед.