Реал Мадрид спечели деветия си трофей в баскетболната Евролига след победа на финала над Олимпиакос със 78:59. Пред 13 000 зрители в своята зала в Мадрид испанците се възползваха от домакинското си предимство и стигнаха до успеха. Титлата дойде след 20 годишно очакване. Любопитното е, че през 1995 г. Испания отново беше домакин в Сарагоса и на финал Реал победи отново Олимпиакос.

Мачът започна много оспорвано и играта вървеше кош за кош. Реал успя да вземе преднина през втората част и почивката дойде при резултат 35:28. В началото на второто полувреме Люл и Фернандес направиха преднината на „белия балет” двуцифрена – 40:29. Но баскетболистите на Олимпиакос показаха, че не са склонни да се предават. С изключителна серия от 14:3 те успяха да изравнят резултата. Това не смути играчите на Реал, които успяха да си върнаха водачеството в края на третата част. Те нанесоха своя удар в четвъртата, когато след много сила игра на Джей Си Керъл и Ночиони доведоха резултата до 19 точки разлика.

Най-резултатен за Реал бе Джейси Керъл с 16 точки, 11 от които в третата част. По 12 точки добавиха Андрес Ночони и Серхио Люл. За Олимпиакос със 17 точки се отличи Мат Лоески.

Аржентинецът Ночиони бе обявен за MVP благодарение и на доброто представяне срещу Фенербахче в полуфинала.

Така "лос меренгес" след два поредни загубени финала - 2014 в Милано от Макаби и през 2013 година в Лондон именно от Олимпиакос - успя да се върне на трона на Стария континент напълно заслужено. Баскетболистите от Пирея пък останаха с три трофея, след като загубиха четвърти финал в Евролигата. Интересното е, че всичките им поражения са срещу испански тимове.

Реал има най-много титли на Стария континент - 9, Макаби, ЦСКА Москва и Панатинайкос имат по 6.

В мача за третото място ЦСКА Москва се наложи над Фенербахче с 86:80.