Портланд Трейл Блейзърс победи Денвър Нъгетс със 119-108 и форсира седми мач в плейофната серия в Западната конференция на НБА.

Людмил Хаджисотиров: Ние сме кучета, ще се борим до самия край!

Хаджисотиров: Ние сме кучета, ще се борим до самия край!

"Има една бариера, която не зависи от нас и ни е трудно да я прекрачим"

Деймиън Лилард наниза 32 точки, 17 от които в трета четвърт. Той наниза 6 тройки от 13 опити. СиДжей МакКълъм остана с 30 точки и 6 борби.

Портланд могат да се класират за финал на Запад за първи път от 2000 година, докато Денвър игра през 2009 година. През миналата година те също загубиха пестия мач срещу Сан Антонио.

Никола Йокич беше най-добър за Нъгетс с 29 точки и 12 борби. Джамал Мъри постигна "дабъл-дабъл" с 24 точки и 10 борби.

Победители навакса 8-точков пасив преди почивката, но после вледееха изцяло инициативата.

Който спечели седмия мач в Денвър ще се изправи във финала за Западната конференция на НБА срещу Голдън Стейт Уориърс или Хюстън Рокетс.