Една победа дели ЦСКА Москва от четвърто поредно участие във финалната четворка на Евролигата. Във втория си домакински мач московчани  записаха втора убедителна победа над Панатинайкос със 100:80 и така поведоха с 2-0 успеха в четвъртфиналната серия, която се пренася в Атина.

ПАО поведе за кратко през първата четвърт с 8:14, но три тройки на Кириленко дадоха началото на серия от 15-0 за домакините, след което те не дадоха никакъв шанс на гостуващия тим. На почивката руснаците водеха с 47:35 и имаха реализирани 6 тройки от 11 опита.

Нищо не се промени и през второто полувреме, като ЦСКА продължи да демонстрира отличен отборен дух и да контролира мача, за да победи с 20 точки разлика - 100:80.

Сони Уиймс наниза 20 точки за победителите, а с по 16 се включиха Андрей Кириленко и Нандо Дьо Коло. Василиос Хараламбопулос отбеляза 14 точки за ПАО, а с по 13 се отчетоха Джеймс Джист и Николаос Папас.

Мач №3 от серията е в Гърция в понеделник. При класиране в четворката това ще е 12-и Файнъл 4 за ЦСКА от за последните 13 години.