България, която бе представено от БКХУ Левски завърши на пета позиция в международния турнир по проекта BIG (Basketball Inclusive Games), на който София бе домакин.

В последния си мач тимът ни победи Хърватия с 40:35 и приключва участието си с баланс 3-2 в мачовете си. Нашите изоставаха с 2 точки след първата четвърт срещу хърватите, но след силна втора на почивката обърнаха за 21:16, като до края поддържаха аванса си.

Пореден силен мач на турнира направи Антон Фиков , който завърши с 19 точки и 14 борби. С дабъл-дабъл е и Денислав Иванов - 10 точки и 14 борби.

Победител в надпреварата стана съставът на Турция , който в оспорван финал надви Сърбия с 55:52. В мача за третото място Гърция надигра Полша  с 56:48. Седми е Кипър след победа срещу Румъния с 43:26.

След приключването на мачовете, които се проведоха в столичната зала "Триадица" се проведе и церемонията по награждаването.

БКХУ Левски е домакин на първия международен турнир по баскетбол за хора в инвалидни колички