Голдън Стейт Уориърс направиха много важна стъпка към шампионската титла в НБА, побеждавайки във втората финална среща шампионите от Кливлънд Кавалиърс с 132-113 (40-34, 27-30, 35-24, 30-25).

Голдън Стейтс разгроми Кливлънд в първия финален мач

Кевин Дюрант и Стеф Къри вкараха общо 66 точки

Звездното трио на домакините Кевин Дюрант, Стеф Къри и Клей Томпсън направи много силен мач и не остави шанс на Леброн Джеймс и компания. Къри нправи трипъл-дабъл с 32 точки, 11 асистенции и 10 борби. Дюрант беше най-резултатен с 33 точки и 13 борби. А Томпсън, който не играе много силно в плейофните срещи записа 22 точки. Той отбеляза важни кошове в началото на третата четвърт, когато гостите се бяха доближили опасно в резултата.

"Кавалерите" водеха само в началото на срещата. Те не можаха да издържат на престрелката  в първата четвърт. Полувремето завърши при 67-64 за "войните", които натиснаха след почивката. Дюрант, Къри и Томпсън нанесоха своя удар в третата част и отвориха двуцифрена разлика. В края на мача те само трябваше да съхраняват преднината си.

Следващите две срещи са в Кливлънд в сряда и петък. Мачовете с през нощта от 4:00 часа българско време.