Българинът Йордан Бозов изигра поредния си силен мач за своя Апоел Галил Елион при победата като домакин над лидера в класирането Макаби (Тел Авив) със 107:92 точки в среща от поредния
кръг на израелското баскетболно първенство.

Той игра 16 минути и завърши с 13 точки, 2 асистенции и 2 лични нарушения.

Бившият играч на Лукойл Академик Брайънт Смит, който премина в Галил Елион, се отличи с 8 точки и 4 борби за 22 минути.

В класирането Апоел Галил Елион е на пето място с 10 победи и 10 загуби, а лидер е Макаби Тел Авив с 16 победи, 3 загуби и мач по-малко.

Тимът на Локомотив Ростов, с българския национал Хрисимир Димитров, победи като гост с 69:68 точки Спартак (Санкт Петербург) в последния си мач от редовния сезон на руската Суперлига.

Димитров започна като титуляр, игра пълни 40 минути, вкара 12 точки и спечели 2 борби.

Локомотив Ростов завърши на осмо място в крайното класиране в редовния сезон и на четвъртфиналите ще играе с ЦСКА Москва.

Капитанът на българския национален отбор Тодор Стойков не игра при загубата на Памеса като гост на Ховентут с 85:92 в мач от поредния кръг на испанското първенство.