Гръцкият Олимпиакос победи като домакин испанския Уникаха с 83:72 в мач от група А на Евролигата.

Най-резултатен за победителите беше Йоанис Бурусис, който отбеляза 20 точки. Джош Чилдрес добави още 15, а Георгиос Принтезис се отличи с 12 точки. За гостите най-резултатен беше Робърт Арчибалд със 17 точки.

Томас Келати отбеляза 15, а Маркъс Хейслип и Бонифаций Ндонг добавиха по 11 точки за своя отбор. испанците успяха да спечелят първата част с 20:14.

В следващата домакините успяха да наваксат и на полувремето резултатът беше 39:38 в полза на Олимпиакос.

През третата част резултатът стана 60:48. В последната част силите се изравниха, но все пак отборът на Олимпиакос успя да измъкне победата с 83:72.

В другия мач от тази група Накаби Електра (Тел Авив) победи дебютанта в Евролигата Еър Авелино с 90:83.

Карлос Аройо беше най-резултатен за домакините. Той се отчете с 20 точки, 5 борби и 8 асистенции. Лиор Елияху и Маркъс Браун отбелязаха по 15 точки.

За гостите от Италия най-много точки отбеляза Крис Уорън. Той записа 20 точки и 2 борби. Драке Диенер и Марко Тушек се отличиха с по 13 точки.

Третия мач от тази група между отборите на Льо Ман и Цибона (Загреб) завърши 54:58.