Отборът на Олимпиакос, чийто екип носи българинът Александър Везенков, победи Арис с 82:51 (22:4, 17:20, 21:13, 22:14) в среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на Гърция по баскетбол за мъже. Финалите в надпреварата се провеждат в Ираклион на остров Крит.

На полуфиналите Олимпиакос очаква победителя от двойката Панатинайкос - Колосос Родос, които играят по-късно днес. В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят съставите на АЕК и Перистери.

Александър Везенков продължава със силното си представяне и бе най-полезен за гранда от Пирея. Националът завърши с 15 точки, 8 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 20 минути на терена.

Тарик Блек добави 14 точки, 7 борби и 2 асистенции за успеха на Олимпиакос, който имаше превъзходство през целия двубой. Везенков и съотборниците му поведоха с 22:4 след първите 10 минути игра, а на почивката резултатът бе 39:24. Арис не успя да се противопостави на участника в Евролигата и след почивката, като след третата част Олимпиакос имаше преднина от 60:37.

Чевес Гудуин бе най-резултатен за тима от Солун с 11 точки и 7 борби.

Полуфиналите в турнира за Купата на Гърция ще се проведат в събота, а мачът за трофея ще се играе в неделя.