Отборът на Олимпиакос записа трети пореден успех в Евролигата и запази непокътнато третото си място в най-силния клубен европейски турнир. Александър Везенков и съотборниците му спечелиха гръцкото дерби на 17-ия кръг срещу Панатинайкос с крайното 84:65 (25:18, 20:14, 9:19, 30:14) пред близо 12 хиляди зрители в Олимпийския комплекс в Атина, показвайки далеч по-голямата си класа от "детелините" през настоящия сезон. По този начин "червено-белите" взеха реванш за поражението от същия съперник в гръцкия шампионат преди около месец, когато Олимпиакос допусна тотален срив и позволи на Неманя Недович и ПАО да отмъкнат успеха със 76:81.

На европейската сцена обаче място за подаръци нямаше, а с основна заслуга за победата се отличи именно Александър Везенков, който увеличи серията си от мачове с поне 12 отбелязани точки на 8 поредни срещи. 26-годишното крило приключи тазвечершния сблъсък с 14 точки, 5 борби и 4 асистенции за 33 минути на паркета. Везенков стреля 2/4 от зоната за две точки, 3/4 от тройката и 1/1 от наказателната линия, като си подели най-високия коефициент на полезно действие в състава на Олимпиакос с Костас Слукас. Двамата бяха най-полезни за "червено-белите" с по 21 КПД.

Погледнато обобщено, Олимпиакос показа надмощието си в 30 от общо 40-те минути игра, като допусна едно-единствено отпускане в третата четвърт, когато ПАО успя да натисне своя съперник и да се опита да стори същото, каквото се случи и преди месец в "Двореца на мира и приятелството". Възпитаниците на Йоргос Барцокас поведоха с 13 точки на полувремето при 45:32, но срещнаха огромни проблеми с играта си в офанзивен план в третата част, в която вкараха само 9 точки.

Домакините се завърнаха на три точки пасив в края на периода след кош на Недович, но ключовите откриващи минути от последната четвърт принадлежаха изцяло на Олимпиакос, или по-точно на резервата Шакийл МакКисик. Американският гард на гостите наниза 10 от първите 14 точки за Олимпиакос в четвъртината, като помогна на тима да си върне двуцифрения аванс при 68:58 и оставащи около 4 минути до края на мача. Четири поредни точки на Александър Везенков затвърдиха преднината на "червено-белите", а веднага след него Тайлър Дорси и Костас Слукас (след асистенция на Везенков) сложиха точка на спора.

Шакийл МакКисик и Тайлър Дорси бяха най-резултатни за победата на Олимпиакос, като двамата американци нанизаха по 18 точки. Костас Слукас прибави 16 точки и 6 асистенции от пейката, а Александър Везенков остана с 14 точки, 5 борби и 3 асистенции.Неманя Недович отново беше големият лидер на Панатинайкос в дербито, но неговите 17 точки и 7 асистенции не стигнаха на "детелините". Йоргос Папаянис също се представи много силно със своите 14 точки, 11 борби и 5 чадъра.