Трета поредна загуба в турнира Еврокъп записа отборът на Дунав 8806, предаде bgbasket.com. Във второто си поред гостуване русенки играха с руския Чеваката Вологда и отстъпиха с резултат 65-84. Така българките останаха последни в класирането и единствени без успех до момента.

Рускините, заедно с Норшьопинг и Мерсин, имат по 2 победи и 1 поражение, което прави продължаването на дунавки напред почти невъзможно. Следващата седмица Дунав гостува на Мерсин в Турция.

Русенки се държаха равностойно в първите осем минути и половина, когато и резултатът беше 13-13. Първата част обаче приключи след серия от 7-2 за домакините, а през втората те вдигнаха още разликата. При резултат 29-26 за Чеваката, тимът направи серия от 13-1 и поведе сериозно.

Оттук до края домакините нямаха трудности и в последните минути дори увеличиха аванса си с малко.