Българският национален отбор до 20-годишна възраст записа загуба в третата си контрола срещу връстниците си от Израел. В Ботевград избраниците на Георги Младенов загубиха със 76:86.

Срещата премина при разменено преимущество. Домакините бяха по-концентрирани през първото полувреме и след 5 минути игра водеха с 6 точки, но до края на полувремето авансът им беше само 4 точки.

През второто полувреме Израел бе по-активният отбор, но преднината му остана само точка след 30 минути игра. Гостите натрупаха по-солидна преднина едва в последната четвърт.

Христо Захариев вкара 15 точки, а Емил Бинев и Тихомир Желев добавиха по 13. Александър Янев нямаше ден в стрелбата и се отчете само с 4 точки, но записа и 10 борби.