Шампионките от Монтана победиха като гости Хасково в повторение от финала на миналото първенство. С тази среща започна новото дамско баскетболно първенство, в което ще участват пет отбора.

Гостенките водеха през по-голямата част от срещата. На почивката резултатът беше 30-42, а след третата четвърт - 51-61.

Шест минути преди края хасковлийки изравниха. Започна битка кош за кош довела до петминутно продължение. В него шампионките отново дръпнаха напред и спечелиха с 80-85.

Борбата под кошовете и по-дългата резервна скамейка на гостенките се оказаха решаващи. Те направиха 54 борби срещу 37. Шаръл Алън вкара 17 точки, Даниела Петева 16, Цветомира Шаренкапова 14 точки.

Ана Почек завърши с най-много точки от двата отбора. Нейните 28 точки се оказаха недостатъчни за победата. Новата придобивка на Хасково - националката на Сенегал Меймуна Диара игра само една минута и стреля веднъж неуспешно към коша.

Утре Нефтохимик ще играе със Септември, а Берое ще почива в първия кръг.