Националният отбор до 20 години постигна трета победа на Европейското първенство дивизия "B" в София. Момчетата на Константин Папазов направиха страхотен подарък на своя наставник за рождения му ден, побеждавайки с 92-59 бойкия отбор на Молдова.

Константин Папазов: Вървим във възходяща линия, което е логично

Треньорът благодари на хората пренебрегнали финала на Световното първенство по футбол и подкрепили младежите до 20 години

Още в края на втората част разликата стана повече от 20 точки, което освободи нашите момчета, които започнаха да залагат на атрактивни отигравания. Папазов пусна резервите и молдовците успяха да да вземат втората част. След почивката дистанцията продължи да се увеличава и достигна до 33 точки в края на мача.

Иван Алипиев беше най-резултатен с 21 точки. Мирослав Васев наниза 15 точки, Йордан Минчев и Георги Митровски по 11 точки. Вадим Бъчиков се отличи за Молдова с 14 точки.

Победата е трета за българите на Евро 2018. Днес от 18:15 часа е решителният мач срещу Естония. Победителят ще се класира за четвъртфиналите, загубилият ще участва за разпределение на местата от 9-то до 16-то.