Българският плеймейкър на втородивизионния испански Ирландесас Мария Цанкова се представи много силно при победата на тима като гост над Ховент Палма с 68-62. Цанкова започна като титуляр и за близо 36 минути на терена реализира 15 точки, овладя 8 борби и направи 1 асистенция. Естефания Фернандес бе най-резултатна за тима със 17 точки, докато Анмари Хийли се отличи с 10 за успеха.

Марина Бариентос отбеляза 17 точки, а Виолета Наваро се отличи с 15 при поражението на Ховент Палма.

След този успех Ирландесас се изкачи с 1 място за 12-а позиция в Liga Femenina 2B със 7 победи и 20 загуби. В следващия кръг отборът на Мария Цанкова е домакин на тима на Теодора Ангелова Ибаисабал.

Ангелова също направи добър мач за своя тим в последния кръг, но нейният тим загуби като домакин от Алваргомес с 52-60. Българката не започна като титуляр и за 25 минути отбеляза 11 точки. Кристин винер бе най-резултатна за Ибаисабал с 13.

След това поражение отборът на Теодора Ангелова е на 13-а позиция с 6 успеха и 21 загуби.