Лукойл Академик продължава напред в турнира за Купата на ФИБА Европа. Българският шампион победи като гост Макаби Ришон (Израел) със 77:72 точки и се класира за следващата фаза от надпреварата.

Възпитаниците на Тони Дечев приключват на трето място в класирането на група "Н" с четири победи и две загуби.

Като лидер в групата завършва Макаби Ришон, а втори е Енисей Красноярск (Русия). Тези два отбора и "студентите" имат еднакъв актив, но Лукойл остава на трето място с по-лоша точкова разлика.

Това обаче няма значение, защото българите се класират за следващата фаза. Според регламента напред продължават първите два отбора от 14-те групи и четирите най-добри трети, а "студентите" са сред тях.

Домакините започнаха двубоя със серия от 9:0 и 12:2, но българските играчи направиха 14:0 за пет минути и обърнаха - 16:12. Баскетболистите от Израел изравниха 16:16 през втората част и излязоха напред в резултата с 27:20, но с тройка на Ратковица българските шампиони отново обърнаха - 33:31 на почивката.

През третата част играта продължи да бъде равностойна, но играчите на Тони Дечев решиха всичко след силна последна четвърт. Българите започнаха със серия от 10:0 за 63:55, а четири минути преди сирената с тройка на Ратковица поведоха със 71:62. Малко по-късно точен от далечна дистанция беше и Тимбърлейк за 74:65, след което до края "студентите" удържаха аванса си.

За Лукойл най-резултатен беше Филип Барович с 21 точки, а по 17 точки реализираха Бранислав Ратковица и Желко Шакич. Шакич спечели и 11 борби. За домакините Шон Доусън записа 20 точки, 5 борби и 6 асистенции.