Лукойл Академик победи Балкан с 80:78 в мач номер 4 от финалната серия на НБЛ. Така шампионът за сезон 2014/2015 ще бъде излъчен след пети мач.
В препълнената „Арена Ботевград" Лукой Академик и Балкан изиграха напрегнат мач, изходът от който бе решен буквално в последната секунда. Срещата премина пре обрати и драматични моменти.
Влезлият като резерва Веселин Веселинов изигра много добър мач и завърши със 17 точки и 8 борби, включително и три много важни тройки. Единствената му асистенция пък бе за тройка на Никола Драгович в последните секунди на мача. Тери Смит завърши с 16 точки, 15 вкараДрагович, а 13 - Христо Захариев. Лукойл Академик бе без контузения Даниел Браун.
За Балкан поредния си силен мач изигра Павел Маринов. Капитанът завърши с 21 точки и 7 борби. С по 11 точки се отличиха Иван Лилов (7 борби), Николай Върбанов и Мартин МАринов.
Решителният пети мач ще се играе в спортния комплекс в Правец на 1-ви юни (понеделник) от 18.00 часа.
"Много труден мач, с много напрежение, не много качествен. Нормално е. Длъжни сме да се справяме с това. Имахме и късмет. Днес и двете неща бяха на наша страна. Балкан искат да станат шампиони,ние искаме да си върнем титлата, нормално е да са напрегнати и двата отбора. Трябва да се опитаме да прехвърлим напрежението у Балкан. Днес играхме добре в защита, нямахме мач, в който да ни вкарат под 80 точки", коментира Тони Дечев.
Тихомир Ушев
на 30.05.2015 в 10:10:30 #1Страхотен Балкан, Лукойл също започнаха да налагат малко по-голям брой българи! Балкан са доказателството, че може да се направи шампионски отбор с 8 българи и 1-2 сърби, дано да вземат титлата. Дали членовете на федерацията по баскетбол, които непрекъснато организират конкурси с натурализирани американци, си водят записки?