Лукойл Академик записа победа в Европа. Шампионът взе реванш от руския Енисей (Красноярск) за загубата в първия кръг от турнира за Купата на ФИБА Европа.

"Студентите" спечелиха като домакин срещу сибирския тим с 85:81 след продължение, като по този начин записаха втората си победа в груповата фаза и съответно запазиха шансовете си за прескачане на груповата фаза и класиране напред.

Това бе втори успех за възпитаниците на Тони Дечев, които вече имат баланс от 2 победи и 2 загуби след 4 изиграни двубоя. Загубата пък бе първа за руснаците, които до момента имаха 3 победи, но вече са с актив от 3-1.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на баскетболистите на Енисей. Те поведоха със 7 точки разлика към края на първата четвърт, но силен завършек доближи домакините до 21:22 след 10 минути игра. През втората част същото действие се повтори, но този път гостите съумяха да задържат разликата по-голяма, за да се стигне до 34:42 на почивката.

Изоставането на шампионите стана двуцифрено съвсем рано през второто полувреме, когато преднината в полза на Енисей достигна 11 точки - 36:47. Точно тогава Павлин Иванов направи силно включване и даде импулс на съотборниците си, а разликата бе свалена до 53:58 след 30 минути баскетбол в "Арена Ботевград".

Серия от 13-6 върна водачеството на Лукойл за първи път от началните секунди на двубоя и така в средата на четвъртата част те поведоха с 66:64. Двата тима си размениха лидерското място общо седем пъти в рамките на следващите няколко минути, а българите докосваха победата след кош на Асен Великов за 75:73, но Ди Джей Кенеди изравни за 75:75 и така прати двубоя в продължение.

Желко Шакич се разигра в допълнителните пет минути, в които той и съотборниците му не изпуснаха контрол над срещата и така се поздравиха с крайния успех - 85:81.