Лукойл Нефтохимик спечели за пети път купата на България по баскетбол при жените, след като обърна Дунав Еконт във финала в "Арена Самоков".

Бургазлийки загубиха първата част с 15:19, но на полувремето резултатът вече бе 39:31 точки, за да могат момичетата на Петко Маринов да триумфират накрая с 82:71 точки.

Във втората минута след почивката жертва на тежка контузия стана Даниела Георгиева. 22-годишната русенка, която играеше срещу отбора на родния си град, удари лошо коляното си след борба под коша.

Даниела бе изнесена на ръце от терапевта на тима и съотборничката си Радостина Славова. Има съмнение за увредени кръстни връзки.

За победителките с по 15 точки се отличиха Зорница Костова, Радостина Славова и Чамика Скот. За русенки Светла Асенова реализира 20 точки, Петя Джамбазка добави 16, Диана Найденова се отчмете с 12 точки.

Чамика Скот взе приза за МВП на турнира. Реализаторка №1 с 56 точки стана Агнеса Дойчинова от Рилски спортист. Тя бе отличена и като най-добър борец под коша с 20 борби.  Зорница Костова взе наградата за най-много асистенции с 11 асистенции.