Алба (Берлин) победи Лукойл Академик със 78:61 (16:14, 22:16, 18:18, 22:13) във втора среща от турнира за Купа УЛЕБ. Срещата се игра пред 5000 зрители в зала "Макс Шмелинг" в Берлин.

За Лукойл срещата започнаха Ламонт Джоунс, Ламонт Барнс, Ристе Стефанов, Георги Чековски и Тодор Стойков.

Първата част от двубоя беше най-равностойна. Алба отбеляза първите точки в срещата, но тройка на Ристе Стефанов направи резултата 3:2 за Лукойл. Последва размяна на кошове за да дойде тройката на Ламонт Джоунс, която направи резултата 8:8. Ристе Стефанов и Ламонт Джоунс пропуснаха да отбележат в коша на Алба. Тройка на Мобли намали разликата на 5 точки - 11:16.

Ристе Стефанов вкара 5 точки в тази първа част . По три точки вкараха Ламонт Джоунс, Доменико Барнс и Томас Мобли.

През втората част на първото полувреме тройка на Тодор Стойков направи резултата 17:18. Домакините поведоха в 12-ата минута на мача с 22:17. Лукойл допускаше много бързо да им бъдат отбелязвани кошовете пред тази част. Разликата стигна до само една точка в полза на Алба, след като Бойко Младенов вкара два наказателни удара и резултатът стана 25:26.

Резултатът набъбна на 36:27 за домакините и разликата от 9 точки беше най-голяма до този момент в срещата. Ристе Стефанов намали резултата на 30:38 след наказателни удари и така дойде краят на първото полувреме.

Две бързи тройки на Ламонт Джоунс и Ристе Стефанов намалиха резултата на 36:38.

Стрелбата на тима ни не вървеше. Постепенно домакините успяха да натрупат преднина и краят на третата част дойде при 48:56.

В последната част само след две минути игра резултатът набъбна до 61:51 за Алба. Тройка на Тодор Стойков намали резултата до 58:69. До края на двубоя Лукойл не успя да намери верния ритъм на игра и започна да изостава в резултата.

Джулиус Дженкинс вкара нов кош и направи разликата доста катастрофална за нас 75:58 за Алба. Пак Дженкинс направи разликата 20 точки - 78:58 след изпълнение на наказателни удари малко преди края на двубоя, но тройка на Ламонт Джоунс фиксира крайното 61:78.

За Лукойл Ламонт Джоунс вкара 14 точки, Ристе Стефанов добави 10, Тодор Стойков остана с 9 като те бяха реализирани от зоната за три точки.

Общият процент от стрелбата за нашите беше едва 31%.

За победителите от Алба Джулиус Дженкинс вкара 17 точки. Със същия актив завършиха двубоя Оуенс и Шърууд Форд.

състави:
АЛБА
- Кристофър Оуенс 17, Джулиъс Дженкинс 17, Шерууд Форд 17, Уилям Ейвъри 8, Аникан Арчибонг 4 (Деймънд Грийн 6, Йоханес Хербер 0, Николай Саймън 0, Ненад Канак 2, Рубен Бумтие 7)
Лукойл Академик - Ламонт Джоунс 14, Ламонт Барнс 6, Ристе Стефанов 10, Георги Чековски 3, Тодор Стойков 9 (Томас Моубли 5, Бойко Младенов 5, Талик Браун 9)

След изиграването на вторите срещи вече всички отбори в група "С" имат по една победа.

АЛБА Берлин (Германия) - Лукойл Академик (София) - 78:61
Апоел Йерусалим (Израел) - Монтепаски (Италия) - 85:80
Остенде (Белгия) - Химки (Русия) - 93:88