Лукойл Академик записа инфаркта победа с 69:66 на Лугано в мач от турнира Еврочалъндж.

Така шампионът на България продължава със 100-процентов актив след трите си мача в Група С и почти сигурно ще участва в следващата фаза.

Успехът в Швейцария обаче не дойде никак лесно. Българите започнаха добре и след първата част водеха с 27:13. Във втората обаче домакините се събудиха и на полувремето вече водеха с 40:38. Нищо не се промени и след третата четвърт, завършила при 57:54 за Лугано.

Последната част бе много оспорвана, а 2,30 минути преди края резултатът бе равен - 66:66.

В крайна сметка обаче Академик успя да спечели и вече очаква спокойно останалите три срещи от групата. Каспарс Камбала направи дабъл-дабъл, завършвайки с 22 точки и 12 борби.

Другите два тима в потока - Бенфика и Тарту Рок играят по-късно тази вечер, като португалците са с победа и загуба до този момент, а естонците са с две поражения.