Отборът на Литва стана първият полуфиналист на Световното първенство по баскетбол в Испания, след като се наложи над Турция със 73:61 в първата среща от програмата на 1/4-финалите на надпреварата.

В мач с възходи и спадове в играта и на двата отбора, турците бяха тези, които стартираха по-добре и поведоха с 18:13 след първите 10 минути. Във втората част обаче добрата стрелба от далеч на литовците даде резултат и те обърнаха до 33:28 в своя полза на почивката.

Първите десет минути на второто полувреме преминаха в игра кош за кош, като Турция все пак успя да стопи две точки от пасива си – 44:47, но след това литовците отново поеха пълен контрол върху събитията на терена. Три минути преди последния съдийски сигнал Литва стигна до най-голямата си преднина в мача до този момент – 64:51 след точна стрелба на Лавринович, а в оставащото време южните ни съседи се хвърлиха да търсят обрат, но умората и липсата на време си казаха думата и сирената прозвуча при 73:61 за литовците.

Мачиулис бе най-резултатен за Литва с 19 точки, а с 13 завърши Поциуис. За Турция с 13 точки и 9 борби завърши Керем Гюнлюм.