Левски победи Черноморец като гост със 108-70 в първия мач от десети кръг на Националната баскетболна лига. Отборите бяха равностойни през първото полувреме, но през второто баскетболистите на Константин Папазов се разиграха и дръпнаха напред в резултата. Това е тяхната седма победа, като те имат и две загуби и са втори във временното класиране. Бургазлии пък са предпоследни с победа и осем загуби до момента. В следващия кръг Левски посреща Черно море Порт Варна, а Черноморец няма мач.

Мачът започна равностойно, като през първите няколко минути гостите имаха минимална преднина, но в средата на първата част Черноморец поведе и задържа водачеството за 26-18 след нея. Домакините водиха до средата на втората десетка, след което Левски поведе и задържа преднина до почивката, когато резултатът беше 51-47 в негова полза. Серия от 12-2 малко след почивката направи аванса на Левски двуцифрен, а три минути преди края на периода тимът се откъсна с 20 точки напред. Разликата през последната част премина и границата от 30 точки, а Левски спокойно доигра мача, за да си тръгне с очаквана победа.

Столичани превъзхождаха съперника си по борби - 35-24, успеваемост общо от игра - 58% срещу 50%, точки под коша - 62-36, от втори шанс - 16-11 и след грешки на съперника - 30-11. Левски предизвика 24 грешки на Черноморец, извършвайки само 11.

Най-резултатен за победителите с 19 точки бе Николай Върбанов, който добави и 6 борби. 15 вкара Павел Иванов, а 14 - Алекс Симеонов.

За бургазлии по 18 точки реализираха Димитър Рошманов и Илия Милутинович, а 17 и 10 борби записа Любен Пасков.